FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja

Posty: 1150

Skąd: Sławno

PostWysłany: Pon 11:33, 05 Lut 2007    Temat postu: 04 02 2007

PIŁKA RĘCZNA

Nie udało się polskim piłkarzom ręcznym powtórzyć wyniku z fazy wstępnej MŚ w Neimczech i pokonać Niemców po raz drugi. Biało-czerwoni w finałowym meczu w Kolonii ulegli gospodarzom imprezy 24:29.
Reprezentacja Danii zdobyła brązowy medal mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. W spotkaniu o trzecie miejsce Duńczycy pokonali aktualnych mistrzów Europy - Francuzów 27:34 (21:15).
-----------------------------------------------------------------------------------------
SKOKI NARCIARSKIE

Adam Małysz wygrał oba konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Po pierwszym miejscu w sobotę, Polak zwyciężył także w niedzielnym konkursie. Za skoki na odległość 129,5 i 134,5 m, otrzymał notę 257,7 pkt.
Drugie miejsce zajął wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Austriak Gregor Schlierenzauer, który za skoki na 128,5 m i 130,5 otrzymał łączną notę 245,7 pkt. Trzeci był niespodziewanie Dmitrij Wasiljew, zajmujący po pierwszej serii ósmą lokatę. Rosjanin skoczył 125 i 133 m i otrzymał w sumie 242,4 pkt.
Drugi z Polaków, który wystartował w drugiej serii - Piotr Żyła - uzyskał łączną notę 211,2 pkt i zakończył konkurs na 19. miejscu. W pierwszej serii skoczył 119,5, a potem 124,5 m. Po pierwszej serii był 26. Kamil Stoch zajął 64. miejsce po skoku na 115,5 metra.
BIATHLON

Ole Einar Bjoerndalen wywalczył we włoskiej Anterselvie drugi tytuł mistrza świata w biathlonie. Norweg w sobotę triumfował w sprincie, a w niedzielę wygrał bieg pościgowy. To ósmy tytuł mistrza świata dla Bjoerndalena.
Najlepszy w historii tej dyscypliny specjalista od biegu na nartach z karabinem zdeklasował wprost rywali, wyprzedzają drugiego na mecie Rosjanina Maksyma Czudowa o 1.09,8. Trzecie miejsce zajął Francuz Vincent Defrasne. O srebrnym medalu zadecydował pomiar fotokomórki.
Tomasz Sikora, który po sprincie był 5., od pierwszego strzelania podczas biegu pościgowego biegł na medalowej pozycji, jednak przy okazji ostatniej wizyty na strzelnicy nie strącił dwóch krążków, co kosztowało go utratę medalu. Polak zajął ostatecznie 7. miejsce.
BIATHLON

Śmiało można powiedzieć, że włoskiej Anterselvie narodziła się nowa gwiazda żeńskiego biathlonu. W swoim dopiero drugim starcie na MŚ w tej dyscyplinie, Niemka Magdalena Neuner wywalczyła drugi złoty medal.
Zaledwie 20-letnia zawodniczka w sobotę triumfowała także w sprincie (7,5 km), a w niedzielę mimo czterech rund karnych utrzymała prowadzenie w biegu pościgowym (10 km) i mogła ponownie cieszyć się ze zwycięstwa.
Na drugim miejscu rywalizację ukończyła Norweżka Linda Grubben, 18. po sprincie. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegu pościgowym, wyprzedziła dosłownie na ostatnich metrach Szwedką Annę Carin Olofsson, liderkę klasyfikacji generalnej PŚ.
Dobrze bieg rozpoczęła Magdalena Gwizdoń, 14. po sprincie. Polka po pierwszej wizycie na strzelnicy awansowała na 7. pozycję. Podczas drugiego "leżaka" miała jedno pudło i spadła na 10. lokatę. Trzecia próba strzelecka znowu czysta i awans na 7. miejsce. Jednak Gwizdoń szansę na dobre miejsce zaprzepaściła podczas ostatniego strzelania, kiedy nie strąciła aż trzech krążków i linię mety minęła jako 17. zawodniczka. Dobrze spisała się Krystyna Pałka, która została sklasyfikowana na 21. pozycji. Po sprincie była 34.
Kolejnych punktów do klasyfikacji generalnej PŚ, bowiem MŚ zaliczają się do tej klasyfikacji, nie wywalczyła Katarzyna Ponikwia. Polka, 30. po sprincie, miała na trasie dwa pudła i spadła na 36. miejsce.
PRIMERA DIVISION

W spotkaniu 21. kolejki hiszpańskiej Primera Division do prawdziwej sensacji doszło na stadionie Santiago Bernabeu, na którym Real Madryt uległ zajmującemu trzecią od końca pozycję w tabeli beniaminkowi Levante UD 0:1 (0:1).
W innym spotkaniu FC Sevilla zaledwie zremisowała bezbramkowo na własnym boisku z Realem Sociedad. Takim samym rezultatem zakończył się mecz Barcelona-Osasuna.
PREMIERSHIP

W spotkaniu 26. kolejki angielskiej Premiership Tottenham Hotspur przegrał na własnym boisku z Manchesterem United 0:4 (0:1).
W 85. minucie doszło do nieprzyjemnego zdarzenia - szarżujący z piłką Robbie Keane wpadł na Edwina Van der Sara i uderzył go kolanem w twarz. Holender, który natychmiast opuścił boisko, ma najprawdopodobniej złamany nos. Ponieważ menedżer Manchesteru Alex Ferguson dokonał juz kompletu zmian goście kończyli mecz w "10", a w bramce stanął obrońca John O'Shea.
PUCHAR SZKOCJI

W czwartej rundzie Pucharu Szkocji Celtic Glasgow pokonał na wyjeździe FC Livingstone 4:1 (2:1) i awansował do następnej fazy rozgrywek. Cały mecz w bramce mistrzów Szkocji rozegrał Artur Boruc. Maciej Żurawski, z powodu kontuzji łydki nie mógł wystąpić w tym spotkaniu.

Dwaj reprezentanci Polski - Mariusz Jurasik i Marcin Lijewski - zostali wybrani do najlepszej siódemki mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które zakończyły się w niedzielę w Niemczech
EREDIVISIE

Ajax Amsterdam w niedzielnym meczu pewnie pokonał na własnym boisku Feyenoord Rotterdam 4:1. W spotkaniu zadebiutował Edgar Davids, który bez kwoty odstępnego wrócił do swojego pierwszego klubu z Tottenhamu Hotspur.
BUNDESLIGA

Zdaniem dziennikarzy niemieckiej agencji DPA, Mariusz Kukiełka i Tomasz Zdebel byli wyróżniającymi się postaciami spotkania 20. kolejki Bundesligi, w którym Energie Cottbus podejmowała VfL Bochum (0:0).