FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja

Posty: 1150

Skąd: Sławno

PostWysłany: Czw 14:26, 22 Lut 2007    Temat postu: 20 02 2007

LIGA MISTRZÓW

Real Madryt pokonał u siebie Bayern Monachium 3:2 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Niemiecka drużyna przegrała po raz pierwszy w tej edycji rozgrywek. Dwie bramki dla wicemistrzów Hiszpanii strzelił Raul Gonzalez.
Gospodarze prowadzili już po 10 minutach. Podanie Ruuda van Nistelrooya wykorzystał jego partner z ataku Raul i mimo dobrej pierwszej interwencji Olivera Kahna, trafił do siatki mistrzów Niemiec. Goście zdołali wyrównać po kwadransie - Ikera Casillasa pokonał głową środkowy obrońca Lucio.
Radość bawarskiej drużyny nie trwała długo. W ciągu 6 minut dwie bramki strzelili gracze Realu - najpierw Raul, a potem Van Nistelrooy. Oba padły po rzutach wolnych wykonanych przez wracającego do składu Davida Beckhama. Hiszpan zdobył we wtorek 55. i 56. gola w rozgrywkach LM i jest najlepszym strzelcem w ich historii. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje van Nistelrooy, który ma w dorobku osiem bramek mniej.
Po przerwie przewagę uzyskał zespół prowadzony przez Ottmara Hitzfelda, ale zdołał tylko zmniejszyć rozmiary porażki. Pięknym strzałem z 17 metrów w długi róg szanse Bayernu w dwumeczu powiększył Mark van Bommel. Wcześniej znakomitą okazję zmarnował rezerwowy Bayernu Claudio Pizarro, który nie trafił do siatki gospodarzy z półtora metra. Ze względu na uraz boisko opuścić musiał Roberto Carlos, który właśnie powrócił po kontuzji.
--------------------------------------------------------------------------------------

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Celtic Glasgow zremisował bezbramkowo z AC Milan.
Cały mecz w bramce szkockiej drużyny spędził bramkarz reprezentacji Polski Artur Boruc. Polak zaprezentował się z jak najlepszej strony kilka razy wybraniając groźne strzały między innymi Gourcuffa, Kaki, Ambrosiniego i Gilardino.
W składzie Celtiku na ten mecz zabrakło kapitana naszej reprezentacji Macieja Żurawskiego, który leczy kontuzję łydki.
Paolo Maldini we wtorek po raz setny wystąpił w meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów. Kapitan AC Milan rozpoczął w podstawowym składzie spotkanie z Celtikiem w Glasgow.

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów drużyna OSC Lille przegrała z Manchesterem United 0:1 (0:0).
Gospodarze (mecz rozgrywany był w Lens) najlepszą okazję do zdobycia gola zmarnowali w 54. minucie, gdy piłkę do siatki strzałem głową skierował Peter Odemwingie, ale chwilę wcześniej faulował jednego z obrońców "Czerwonych Diabłów".
W 75. minucie sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego dla gości za zagranie ręką w polu karnym Nicolasa Plestana.
Rozstrzygający cios zadał w 83. minucie Ryan Giggs. Gdy piłkarze Lille ustawiali mur piłkę na murawie położył Wayne Rooney, a Walijczyk nie zastanawiał się ani sekundy i sprytnym strzałem zaskoczył Tony'ego Sylvę. Sędzia gola uznał i na nic się zdały protesty gospodarzy, którzy grozili nawet zejściem z boiska.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych Manchesteru United przesiedział Tomasz Kuszczak.

Liderzy holenderskiej Eredivisie - PSV Eindhoven nie zawiedli swoich fanów i pokonali w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Arsenal Londyn.
Początek spotkania w Eidhoven należał zdecydowanie do graczy PSV. Jednak po kwadransie gry goście uzyskali przewagę, której jednak nie potrafili wykorzystać.
Po godzinie piłkarskich szachów gospodarze zdobyli bramkę. Z niemal 30 metrów plasowanym strzałem Mendez zaskoczył Lehmanna.
Po zdobyciu prowadzenia przez graczy PSV gra zdecydowanie się ożywiła. Gracze Arsenalu zaczęli atakować większą ilością zawodników a PSV starał się kontaatakować. Jedną z szarż graczy z Eidhoven zatrzymał ręką Senderos za co otrzymał żółtą kartkę.
PREMIERSHIP

- Trener zrobił odprawę i po rozmowie z zawodnikami, ukarał tych, którzy na to zasługiwali. W tej grupie byłem i ja... – tłumaczy się z incydentu w Portugalii na swojej stronie internetowej Jerzy Dudek.
BUNDESLIGA

HSV Hamburg i VfL Wolfsburg walczą o polskiego piłkarza! Mowa o 19-letnim Danielu Ferudze z Gwarka Zabrze, który należy do najbardziej utalentowanych polskich pomocników młodego pokolenia - czytamy w "Sporcie".
PZPN

Dzisiaj Minister Sportu powołał nowego szefa Sztabu Projektu do spraw organizacji mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.
Na stanowisko Szefa Projektu powołałem dotychczasowego zastępcę ds. marketingu i promocji Michała Nykowskiego. Ponieważ właśnie na marketingu i promocji koncentrują się i będą się koncentrować w ostatniej fazie aplikacji działania sztabu. Ta zmiana nie powoduje jakichkolwiek zagrożeń dla naszej kandydatury – powiedział Tomasz Lipiec Minister Sportu.

!!HenrYKinG!!

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 643

Skąd: Bytom

PostWysłany: Pią 22:39, 23 Lut 2007    Temat postu:

Kurde no Eindhoven wygrało z Arsenalem. Gra się wogóle kupy nie trzymała. Faworyci zawiedli. Barca, Arsenal i Chelsea muszą wygrać w rewanżu. Zdecydowanie najlepszą sytuacje ma Chelsea.

robko

Posty: 1150

PostWysłany: Pią 22:44, 23 Lut 2007    Temat postu:

Ja też uważam, że Chelsea ma najlepsza sytuację.
ale zarazem myślę, że to oni najbardziej zawiedli.
bo Arsenal i Barca pokazali chociaż troche klasy, mimo że przegrali, a Chelsea zremisowala.