FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja

Posty: 1150

Skąd: Sławno

PostWysłany: Czw 14:29, 22 Lut 2007    Temat postu: 21 02 2007

LIGA MISTRZÓW

W pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów Liverpool FC niespodziewanie wygrał na wyjeździe z FC Barceloną 2:1. Broniący tytułu gospodarze rozczarowali swoich kibiców, a bramki stracili po dwóch błędach swoich zawodników.
Od początku pierwszej połowy wyraźną przewagę mieli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie po dośrodkowaniu Gianluki Zambrotty i strzale głową Deco. Barcelona mogła prowadzić wyżej, ale nie wykorzystała słabej organizacji obrony gości, mających wyraźne problemy z upilnowaniem jej pomocników.
Krótko przed ostatnim gwizdkiem pierwszej połowy katastrofalny błąd popełnił bramkarz katalońskiej drużyny Victor Valdes. Po dośrodkowaniu Stevena Gerrarda i "głowce" Craiga Bellamy'ego z 6 metrów, 25-latek wybijał piłkę już zza linii bramkowej, mimo że piłka zmierzała prosto w jego ręce.
Po 70 minutach znakomitych okazji dla Barcelony nie wykorzystali Javier Saviola i Lionel Messi. Zemściło się to bardzo szybko. Skupieni na obronie Liverpoolczycy wykorzystali kolejny błąd gracza mistrzów Hiszpanii - tym razem Rafaela Marqueza, który wybił piłkę pod nogi strzelca pierwszej bramki. Walijczyk zgrał ją do wbiegającego w pole karne Johna Arne Riisego, a ten strzelił nie do obrony.
W końcówce Katalończycy byli bliscy wyrówania, ale na ich nieszczęście piłka po strzale Deco z rzutu wolnego trafiła w słupek. Bramki nie zdołał zdobyć także Eidur Gudjohnsen, którzy zmienił Saviolę.
--------------------------------------------------------------------------------------

Pierwszy mecz 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów pomiędzy Interem Mediolan i drużyną Valencia CF zakończył się remisem. Dobrze tego dnia grającym gospodarzom zwycięstwo wymknęło się w ostatnich minutach meczu.
Przez całą pierwszą połowę meczu zdecydowaną przewagę posiadali gracze Interu. Piłkarze Valencii nie umieli powstrzymać gospodarzy, którzy co chwilę stwarzali sobie sytuacje pod bramką Canizaresa. Mediolańczycy udokumentowali swoją przewagę zdobyciem bramki w 29. minucie przez Estebana Cambiasso. Argentyńczyk dobił głową sparowany strzał Ibrahimovicia.
Początek drugiej połowy wyglądał podobnie jak cała pierwsza połowa. Piłkarze Interu praktycznie cały czas przebywali na połowie gości, którzy sporadycznie wychodzili z kontrami. Jedna z nich zakończyła się faulem na graczu Valencii niemal 30 metrów od bramki Julio Cesara. Do piłki podszedł David Villa i pięknym strzałem zdobył swoją czwartą bramkę w obecnej edycji Ligi Mistrzów.
Reakcja trenera Mediolańczyków była natychmiastowa. Zdjął niemrawego tego dnia Hermana Crespo wprowadzając Julio Cruza. Na efekty zmian w ustawieniu nie trzeba było długo czekać. W 76. minucie Maicon z Cruzem stworzyli dwójkową akcję, którą ten pierwszy sfinalizował zdobyciem gola z 8 metrów.
Niespodziewanie na pięć minut przed końcem meczu Silva zdobył bramkę pięknym strzałem z linii pola karnego ratując swoją drużynę przed przegraną na stadionie w Mediolanie.

AS Roma bezbramkowo zremisowała na własnym boisku z Olympique Lyon w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się 8 marca na Stade Gerland.

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów FC Porto zremisowało z Chelsea Londyn 1:1 (1:1).
Prowadzenie dla mistrzów Portugalii zdobył w 12. minucie Raul Meireles, który dopadł przed polem karnym do bezpańskiej piłki i zdecydował się na uderzenie z woleja. Futbolówka wpadła do siatki tuż przy słupku bramki strzeżonej przez wciąż grającego w ochronnym kasku Petra Cecha.
Podopieczni Jose Mourinho, byłego szkoleniowca Porto, straty odrobili 4 minuty później. Po akcji wprowadzonego 180 sekund wcześniej za kontuzjowanego Johna Terry'ego Arjena Robbena gola zdobył Andrij Szewczenko. Ukrainiec uderzył potężnie z ostrego kąta, a że strzał był szalenie precyzyjny - futbolówka wpadła do siatki po "długim rogu".
SKOKI NARCIARSKIE

W Sapporo odbył się pierwszy oficjalny trening przed sobotnim indywidualnym konkursem skoków na dużej skoczni w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym.
F1

Szwajcarska gazeta "Blick" przeprowadziła analizę dotychczasowych testów bolidów Formuły 1. Wynika z nich, że najlepszym sprzętem dysponuje obecnie ekipa BMW-Sauber - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
BIATHLON

Magdalena Gwizdoń zdobyła brązowy medal w biegu na 15 km podczas biathlonowych mistrzostw Europy, które rozgrywane są w bułgarskiej miejscowości Bansko. Zwyciężyła Ukrainka Oksana Jakowlewa, a druga była Białorusinka Ludmiła Ananko.
Krystyna Pałka ukończyła zawody na 22. miejscu, natomiast Agnieszka Grzybek była 28. Z kolei Katarzyna Ponikwia nie ukończyła zawodów.

Michael Uhrmann, zaliczany do grona faworytów podczas konkursów o mistrzostwo świata w skokach narciarskich w Sapporo, miał upadek podczas drugiego treningu na dużym obiekcie (HS 134).
Niemiec uzyskał wprawdzie drugą odległość w tej serii (w pierwszej był 7.), ale miał upadek, po którym zaczął odczuwać - jak to określił trener niemieckiej kadry - "potworny" ból stopy. Uhrmann został przewieziony do szpitala w Sapporo, gdzie wykonanie badanie roentgenowskie.
SIATKÓWKA

Przygoda BOT Skry Bełchatów z Ligą Mistrzów dobiegła końca. Mistrzowie Polski pożegnali się z rywalizacją zaskakująco szybko, bo już po pierwszej rundzie play off.
W rewanżowym meczu tej fazy siatkarze BOT Skra Bełchatów pokonała we własnej hali Portol Drac Palma Mallorca 3:2.
SERIE A

Francesco Flachi, kapitan Sampdorii Genua został przyłapany na stosowaniu kokainy. Wyniki testu opublikował w środę Włoski Komitet Olimpijski (CONI).

!!HenrYKinG!!

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 643

Skąd: Bytom

PostWysłany: Pią 22:35, 23 Lut 2007    Temat postu:

Barcelona przegrała z Liverpoolem kurde. Zdziwiłem się i to bardzo.
Valdes dał ciała totalnie. Jak mógł puścić strzał Bellamyego.
Przy drugiej bramce zawinił Marquez. Nie rozumiem powiedzenia w studio bądź komentatora że Valdes zawinił przy obu bramkach.

robko

Posty: 1150

PostWysłany: Pią 22:36, 23 Lut 2007    Temat postu:

Też uważam, że Valdez zawinił na całej linii.
Ale nie zgadzam się, że tylko przy jednej bramce.
Raczej podpisałbym się pod komentatorem.
Obie bramki mógł, a nawet powinien obronić.

kasssia1990
Łowca talentów

Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 71

Skąd: Wierzbie

PostWysłany: Sob 14:50, 24 Lut 2007    Temat postu:

A ja się ciesze, że Barca przegrała Very Happy. Ale szkoda mi Chelsea że tylko zremisowali ale mam nadziję, że w następnym meczu bedą górą.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum sportowe dla wszystkich Strona Główna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)